Jezusowi chwała, cześć!

Jezusowi chwała, cześć!

Data wydania: 2002

Kup: w naszym sklepie »

Zobacz: zdjęcia z nagrań »

Posłuchaj: youtube-fill spotify-fill apple-fill

Utwory

Więcej o płycie

 W 2002 r. przyszła kolej na płytę w całości poświęconą naszemu Panu i Zbawcy. Poprzez nią każdy będzie mógł uwielbić Jezusa całym swoim sercem i umysłem. Utwory oddają w swej treści to, kim jest Jezus i co pragnie uczynić dla każdego z nas. Jezus jako Mistrz zachęca nas, aby pójść za Nim (Wypłyń na głębię), w Trójcy Świętej raduje się z dzieła stworzenia (Jezusowi chwała, cześć!), okazuje wielkie miłosierdzie (Nie bój się uwierzyć w cud), bezwarunkowo nas kocha (Ty ukochałeś mnie), wzywa do swojej służby (Słowo Odwieczne), jest z nami aż do skończenia świata pod postacią chleba i wina (Jesteś życiem i zmartwychwstaniem) i pragnie się z nami spotkać w chwale Ojca (Z Jezusem w chwale Ojca). Różnorodność pieśni i stylów pozwoli każdemu z nas rozradować się w Duchu Świętym, a wyjątkowo bogata oprawa instrumentalna pomoże mu znaleźć utwór dla siebie, którym sam zapragnie Jezusowi oddać chwałę i cześć.

-----------

Najnowsza płyta zespołu, "Jezusowi chwała, cześć!", ukazała się w sierpniu 2002 r. i zyskała sobie dużą popularność. To właśnie z jej powodu duszpasterz zespołu o. Józef Kozłowski SJ i troje wykonawców - zostali poproszeni o wywiad dla Katolickiego Radia Młodych z Toronto (Kanada). Oto fragmenty tej audycji:

o. Józef Kozłowski SJ: Tę płytę wyróżnia bardzo żywa aranżacja utworów. Słuchając ich odczuwa się delikatność działania Ducha Świętego. Często słuchacze i uczestnicy koncertów mówią: "Ten utwór jest taki niesamowity, że stał się moją modlitwą. Kiedy się modlę - zaczynam śpiewać". Jesteśmy szczególnie wdzięczni Jezusowi, że po raz pierwszy mogliśmy Mu oddać chwałę i cześć utworami tej płyty ze szczytu Jasnej Góry, 14 i 15 sierpnia 2002 roku. Podczas głównych uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny zespół prowadził śpiew dla 200 tysięcy uczestników, a później koncert. Pamiętam ten szczególny widok - radość tańczących pielgrzymów...

Mariusz Muras: Wielką inspiracją do własnej twórczości muzycznej były dla zespołu modlitwy z książek o. Józefa oraz pragnienie podzielenia się własnym doświadczeniem wiary i charyzmatem. Na przykład książka "Duch Święty w działaniu" zrodziła w konsekwencji płytę Duch i Oblubienica mówią - PRZYJDŹ. Najnowsza płyta Jezusowi chwała, cześć! jest uwielbieniem Jezusa za to, kim dla nas jest jako nasz Mistrz, Pan i Zbawiciel, który nieustannie pociąga nas ku sobie i mówi: "Wypłyń na głębię". Tytuł płyty pochodzi od pierwszego utworu. Zaprasza on, aby wielbić Boga za wszystko, całym swoim życiem.

Jacek Olczyk: "Nie bój się uwierzyć w cud" to tytuł kolejnego utworu, a równocześnie streszczenie mojego życia: trudnej drogi od ateizmu, narkotyków, alkoholu i grzechów przeciwko czystości - do bycia odnalezionym przez Jezusa. Doświadczyłem tego na spotkaniu modlitewnym - w jednej chwili uwierzyłem, że Jezus przychodzi pod postacią chleba i wina w swoim Ciele i w swojej Krwi na ołtarz, przez ręce kapłana. Pragnąłem Go przyjąć, więc poszedłem do spowiedzi. A kiedy od niej wstałem, moje serce zostało napełnione miłością. Później bardzo szybko znalazłem się we wspólnocie Mocni w Duchu i poczułem, że chcę śpiewać. Tak trafiłem do zespołu, w którym poprzez relacje przyjaźni Pan dalej mnie uczy swojej miłości.

Kasia Kasprzyk: Następna pieśń, "Ty ukochałeś mnie" mówi o tym, że Jezus pokochał nas takimi, jacy jesteśmy. Ta prawda daje mi pewność, że Jezus kocha mnie i kropka. To jest źródłem szczęścia i pokoju w moim życiu. Nawet gdy mój perfekcjonizm wyrzuca mi, że czegoś nie wiem, nie umiem, to przypominam sobie, że jestem błogosławionym dzieckiem Bożym i nie muszę zasługiwać na Jego miłość. Przecież dał swojego Syna jako ofiarę za mnie! On troszczy się, żebym była szczęśliwa, ponieważ mnie stworzył z miłości. Modlę się, abyśmy w tym świecie potrafili odnaleźć radość z tego, jacy jesteśmy, bo Bóg takimi nas chciał, takich nas ukochał i chce nas nieustannie darzyć pokojem, dobrocią, radością.

Mariusz Muras: Pomysł kolejnego utworu, "Pragnę trwać u Twoich stóp" zrodził się w czasie Ćwiczeń Duchownych w Los Altos w Kalifornii, które o. Józef poprowadził po raz pierwszy według swojego podręcznika "Zrodzeni w Chrystusie" dla Polonii z San José. Zainspirowała mnie modlitwa z tej książki, zacząłem ją śpiewać. Gdy grałem ją już po powrocie do domu, uświadomiłem sobie, jak bardzo pragnę, żeby Jezus przyszedł do moich bliskich, do moich przyjaciół, żeby każdy trwał u stóp Chrystusa, tak jak mówi o tym ten utwór. W aranżacji zespołu przybrał on charakter taneczny, co ma swoje głębokie znaczenie, skoro pragniemy "wytańczyć" swoje życie dla Boga.

o. Józef Kozłowski SJ: Ilekroć prowadzimy gdzieś ewangelizację - czy jest to na stadionie, w hali sportowej czy w kościele - zwykle zakończeniem jest wspólne oddanie chwały Jezusowi jako Panu i Zbawcy. Ostatni utwór na płycie, "Jesteś życiem i zmartwychwstaniem" mówi o tym, że każdy człowiek, wcześniej czy później, musi sobie odpowiedzieć na pytanie: Kim jest Chrystus dla mnie? Pozwólcie więc, że teraz ja wam zadam pytanie: Kim dla was jest Jezus?

Kim dla Was jest Jezus?

Kasia Kasprzyk: W kilku słowach może być trudno... ale przede wszystkim ogromną siłą i wsparciem, np. dzięki Eucharystii. A nade wszystko jest pokojem we mnie.

Jacek Olczyk: Dla mnie Jezus jest przede wszystkim tym wewnętrznym świadkiem, który zawsze stoi po mojej stronie. Kiedy zrobię coś głupiego, gdy mam zły dzień, gdy inni mają coś przeciwko mnie - na modlitwie Jezus przekonuje mnie, że kocha mnie zawsze, niezależnie od mojego grzechu czy mojej świętości. Jest stały w swojej miłości do mnie.

Mariusz Muras: Dla mnie Jezus jest jedyną drogą, prawdą i życiem. Właśnie dlatego powstał utwór: "Jesteś życiem i zmartwychwstaniem", który wyraża, że Jezus jest wszystkim we wszystkich. Zachęcamy więc młodych ludzi, żeby nie bali się szukać sensu swojego życia i odnaleźć swoje miejsce we wspólnocie Kościoła w zjednoczeniu z Chrystusem.

o. Józef Kozłowski SJ: Kończąc tę audycję pozdrawiamy wszystkich w imieniu zespołu wokalno-ewangelizacyjnego Mocni w Duchu. W nagrywaniu pyty brało udział 29 osób, więc tu w studio jest tylko jedna dziesiąta. Ale cieszymy się, że możemy dzielić się w Wami doświadczeniem wiary, także przez utwory tej płyty. Duch Święty niech Was umacnia i prowadzi!

Wywiad przeprowadziła: Iwona Luber


ZOBACZ CAŁĄ DYSKOGRAFIĘ